پنج شنبه , خرداد ۱۵ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / جاذبه های مشهد / جاذبه های مذهبی مشهد / امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) مشهد
آستان متبرکه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) مشهد

امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) مشهد

 امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) مشهد

روستای گلستان که از توابع شهرستان طرقبه می باشد، علاوه بر جاذبه های طبیعی و ییلاقی، دارای جایگاه مذهبی بوده و آستان متبرکه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) در ابتدای ورودی به این روستای زیبا قراردارد.

بنا بر برخی متون تاریخی این امامزادگان از برادران بدون واسطه امام رضا (ع) می باشند که پس از عزیمت آن امام به خراسان به همراه انصار و برادران خود به این سرزمین هجرت نمودند.
در صورتی که به مشهد مقدس سفر کردید در کنار زیارت حرم مطهر امام هشتم (ع) به زیارت آرامگاه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر هم تشریف ببرید .

تاریخچه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع)

به درستی روشن نیست اولین بنای بقعه بر مزار امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) مشهد در چه زمانی و در کدام دوران اسلامی بنیان شده است اما بر اساس بررسی اسناد تاریخی تا سال ۱۳۴۲ شمسی محل مزار منحصر به بقعه های گلی بوده که به همت خیرین به تدریج به شکل امروزی خود رسیده است.

اکنون این آستان متبرکه مشتمل بر بنایی جدید با نمای امروزی با کاشی های معرق است که در میان فضای داخلی دو ضریح فلزی بسیار زیبا بر روی مضجع شریف امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) مشهد نصب گردیده است.

اخیرا این مکان با افزایش فضاهای گوناگون توسعه و گسترش بسیاری یافته است. این مکان در حال حاضر علاوه بر زائرین ایرانی، پذیرای مسافران از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بوده و یکی از اماکن زیارتی – مذهبی مهم شهر مشهد به شمار می‌آید.
آستان متبرکه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) مشهد مشهد در بین اهالی این شهر به امامزاده یاسر ناصر معروف است و اغلب با این عبارت از این زیارتگاه نام می برند .

آدرس امام زاده یاسر ناصر :

برای رفتن به آستان متبرکه امامزادگان سید ناصر و سید یاسر (ع) مشهد می توانید از خط یک مترو مشهد استفاده نمایید و در انتهای وکیل آباد از مترو پیاده شده و با تاکسی عازم این محل شوید .
آدرس امام زاده یاسر ناصر ابتدای جاده طرقبه می باشد .

امامزاده یاسر ناصر در روزهای تعطیل و شلوغ هفته از جمله پنج شنبه بعد از ظهر و جمعه بدلیل شلوغی ورودی طرقبه نسبت با سایر روزها شلوغ تر است .
در صورتی که به زیارت امام زاده یاسر ناصر تشریف بردید حتما از منطقه ییلاقی خوش آب و هوای طرقبه و شاندیز هم بازدید کنید و از فضای سر سبز و آب و هوای خنک و لذت بخش این منطقه لذت ببرید .

در کنار امام زاده یاسر ناصر مغازه ها و فروشگاه های فروش لوازم سنتی و دستی قرار دارد که خالی از لطف نیست از آنها نیز دیدن کنید و اگر تصمیم به خرید سوغات مشهد را دارید از این فرصت استفاده کافی را ببرید .

 

 

 

درباره رزروان

رزروان | رزرو هتل و مکان های اقامتی ارزان در مشهد و سایر شهرهای ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *